Неділя, 18.03.2018
Гірницьке професійно-технічне училище
Пошук
Меню сайту
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

«…Хрестиком покладено в рядки,

Поспліталось, блиснуло веселкою

Ніжність материнської руки

Пісні ще весільної, веселої.

Дух народу в колір заплете,

Проросте і піснею, і цвітом.

А над світом, гляньте, а над світом

Українська вишивка цвіте!...»

“А над світом українська вишивка цвіте”

Сьогодні, у Всесвітній день вишиванки, в Гірницькому професійно-технічному училищі відбулося свято: “А над світом українська вишивка цвіте”

Мета якого, ознайомити учнів із давнім символом вишивки та українським одягом, розкрити його красу, поетичність, чистоту.

Виховувати в учнів почуття глибокої поваги символів українського народу, вишивки, до предків, своїх рідних і близьких, що несли до наших днів і зберегли глибину символу – вишитого рушника та сорочки.

Зараз – особливий час. Ми звертаємось до джерел народної творчості, до народних традицій. І як радісно усвідомлювати, що вони сьогодні оновлюються, оживають, і, мабуть, чим більше ми будемо їх знати, то , можливо, життя наше буде більш радіснішим, духовно багатшим.

Кожен, хто шанує українські національні традиції, хто хоче зберегти пам'ять про Україну, хто має витончений художній смак,- не обійдеться без вишивок, керамічних та розписних виробів, сувенірів, створених талантом і щирим серцем народних митців нашого краю.

Українська вишивка,вишиванка та рушники віють на серце кожного з нас чаром рідної стихії і є живущим бальзамом, який сповнює нас споконвічною могутньою силою українського народу, який народжений у вишиванках.

На це свято учні та викладачі училища одягли вишиванки і в них прийшли на роботу і на навчання. Це вираження нашої національної та громадянської позиції, культурної освіченості та духовної свідомості.

В програмі свята викладачі Богодарова О. С. та Довгоброд Л.В. розширили уявлення учнів про вишиванку, про її походження та актуальність сьогодні, наводилися цікаві факти про вишиванку. Серед присутніх учнів було проведено опитування: «Українська вишиванка: модний бренд чи традиція з віковою історією?» Учні читали вірші, виконували пісні, присвячені українській вишиванці, на святі звучали пісні: «Сорочка мамина біла-біла», «Вишиванко моя, Україно», «Вишиванка-доля».

Свято подарувало всім присутнім багато позитивних емоцій, а закінчилося - спільним виконанням пісні «Україна – це ми!» та світлиною на згадку про свято вишиванки.

 

 

Вхід на сайт
Ми на Facebook
Нормативно-правова база
Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz