Неділя, 18.03.2018
Гірницьке професійно-технічне училище
Пошук
Меню сайту
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

День рідної мови в Гірницькому професійно-технічному училищі

…Мова рідна – з пісні та любові,

Це народ мій виховав таку.

Сотні літ несла вінець терновий,

Птахом билась в клітці на замку...

Щороку 21 лютого ми відзначаємо День рідної мови. У світі налічується близько трьох тисяч мов. І серед них – ніби запашна квітка в чудовому букеті – українська мова. Її багатство і краса, витонченість і мелодійність визнана світом.

У 1928 році, у Парижі, на Міжнародному конкурсі мов, українська мова посіла третє місце (після французької та перської).

Мова – це найважливіший засіб людського спілкування і кожен народ по-своєму у ній неповторний. Український народ творив свою мову впродовж віків, заносячи до мовної скарбниці добірний нектар слова, а слово – найвірніший посланець з минулого в сьогодення і з сьогодення у прийдешнє.

Михайло Старицький подарував нам такі слова, як мрія, майбутнє, байдужість, завзяття, темрява, незагойний, приємність, чарівливий, сутінь, бойовище, знадливий, пестливий, привабливий, потужний та багато-багато інших.

Леся Українка залишила нам у спадок промінь, а її мати – Олена Пчілка – дала життя словам мистецтво, переможець, променистий, палкий.

Годі навіть гадати, як би ми могли обходитися без таких слів, як отвір, привид, свідоцтво, чинник, однак усі вони з'явилися завдяки Івану Франку.

В рамках заходів до Дня рідної мови в Гірницькому професійно-технічному училищі було проведено мовний марафон серед учнів та викладачів. У програмі марафону звучали вірші українських поетів, крилаті вислови та цитати про мову, цікаві інформинки, конкурс «Вишита скринька», мовна гра «Рідна мова в ребусах». День розпочався інфармоційною лінійкою, викладач української мови О. Богодарова привітала зі святом мови та розповіла про історію цього свята.

Під час проведення заходу учні ще раз переконалися, що українська мова – це наша національна ознака, в мові - наша культура, сутність нашої нації. Усвідомили, що треба любити і вивчати рідну мову.

Історія української мови – це історія її народу.Ось як влучно і точно сказав про мову один із поетів:

Мова моя українська –

Батьківська, материнська,

Рідна мені до болю.

Дужий я із тобою!

(В. Бичко)

Вхід на сайт
Ми на Facebook
Нормативно-правова база
Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz