Неділя, 25.02.2018
Гірницьке професійно-технічне училище
Пошук
Меню сайту
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

«Знати українську мову мають всі українці»

 

А Вкраїни ж мова – 
Мов те сонце дзвін котюче, 
Мов те золото котюче, 
Вся давність і обнова - Українська мова. 
(П. Тичина) 


     Мова дається одвіку й довіку, це - спадкоємність не лише в межах роду, а й цілого народу.

 Один давньогрецький філософ казав: «Заговори, щоб я тебе побачив». Це дуже символічний вислів із глибоким змістом. Ми хочемо бути багатомовними та освіченими, хочемо, щоб про нас знав увесь світ. Для цього ми маємо засвітитися любов'ю передусім до рідної мови як до найсвятішого скарбу нашої нації. 

В рамках підсумка тижня української мови та писемності в Гірницькому ПТУ відбулися філологічна гра знавців української мови, гра-квест «Розмовляй українською». Було розроблено маршрут за 10 станціями. Кожна команда виконувала різні завдання на станціях, які мали ігровий характер не виходячи за рамки навчальної програми. На кожній станції за виконане завдання команді виставлялися бали. Переможцем стала команда, яка набрала максимальну кількість балів.

Учні прийняли активну участь у мовному змаганні, проявили кмітливість, винахідливість, інтерес до української мови.

Завершився  тиждень української мови святом  «Краса українського слова».

Учні та викладачі з натхненням виконували народні, сучасні, жартівливі пісні, інсценували твори Т. Г. Шевченка, переглядали цікаві факти про мову.

Звучали українські пісні у виконанні учнів та вчителів, викликаючи   найскладніші, найтонші, найглибші асоціації, почуття, думки й прагнення всього, що є кращого в людині, що підносить її до вершин людської гідності, до людяності, до творчості.

«Мова єднання»  – спільним виконанням  пісні завершилося свято. Здавна існує думка, що поки жива мова в устах народу, доти живий і народ. Нам випало дуже складне та почесне завдання – відродити українську мову. І виконати його – наш обов’язок.

Метою всіх проведених заходів тижня  було: актуалізувати та поширити раніше набуті знання з української мови та літератури; збагатити словниковий запас; розвивати творчі здібності, естетичні смаки, мовлення і мислення учнів; сприяти формуванню високоморальної особистості; виховувати інтерес до народних традицій, повагу та любов до української мови.

 

 

Вхід на сайт
Ми на Facebook
Нормативно-правова база
Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz